Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Naštvané matky píšou francouzským policistům

24. 10. 2016 15:49:22
V naší skupině Naštvané matky si přejeme, aby policie a armáda fungovaly normálně a to ve všech zemích. Dnes to tak bohužel není. Ve Francii se už proti tomu bouří samotní policisté. Není se jim co divit. A naše média mlčí...

Více jak týden to ve Francii vře. Policisté se bouří a volají po větších pravomocech. Chtějí zbraně - což by mělo být u policie normální - a chtějí mít možnost je používat. Útočníci z no-go zón jsou po zadržení policií souzeni a často jsou osvobozeni a trestáni jsou policisté, kteří se snaží v těchto vyloučených čtvrtích udržovat pořádek. Soudy je trestají za použití obranných prostředků. Situace je těžko udržitelná. Naštvané matky stojí na straně policistů, kteří jsou prvním nárazníkem v občanské válce, která fakticky zuří a stále se stupňuje. Odvážným policistům vyjadřujeme aspoň morální podporu.

Pozdrav a podpora francouzským policistům

Zdravíme vás přímo ze středu Evropy - z České republiky. Jsme skupina občanů, která je velmi nespokojená s vývojem v EU i v naší zemi. Naše skupina se jmenuje Naštvané Matky podle žen, které jako první skupinu založily. Nyní jsme ale skupina mnohem širší, ženy i muži, a společně usilujeme podle svých možností o to, aby se politika vrátila tak kam patří, tedy do rukou občanů, kteří si volí své zástupce. Nechceme, aby o našich životech rozhodovala nadnárodní uskupení, tím méně určité osoby v pozadí, které prosazují své pochybné zájmy proti zájmům občanů. Usilujeme o návrat k přirozenosti a bráníme se snahám o zbavování identity a odnárodňování států.

Naše média nás téměř neinformují o dění ve Francii a v celé Evropě. Hledáme si ale zdroje různé, a tak máme poměrně přesné informace o vašem protestu. Věřte, že víme, jakému stresu a nebezpečí a to i kvůli přesčasovým hodinám, jste v době výjimečného stavu ve své službě vystaveni. Chráníte občany před hrozbou terorismu, riskujete zdraví a životy. Odpovědnost za zoufalou situaci však nese někdo úplně jiný. Někdo kdo má a ještě bude mít, bohužel, na svých rukou krev.

Myslíme na vás ve vašem protestu, jsme s vámi a prosíme – vydržte!

Naštvané Matky

Česká republika

Francouzský překlad:

Salut et soutien aux policiers français

Nous vous saluons du cœur de l'Europe – la République Tchèque. Nous sommes un groupe de citoyens mécontents de l'évolution de l'Union Européenne et de notre pays. Nous nous appelons « Mères en colère », d'après nos fondatrices, mais aujourd'hui, notre groupe, de plus en plus large, contient des femmes et des hommes, qui se battent tous ensemble pour que la politique revienne dans les mains des citoyens qui votent pour leur représentant. Nous ne voulons pas que nos vies soient dictées par de grandes corporations internationales ni par des personnes comme Soros, qui agissent à leur profit plutôt qu'au notre. Nous nous efforçons de revenir vers les traditions, la simplicité et nous ne voulons pas perdre l'identité nationale.

Nos médias ne nous informent que peu du quotidien en France et du reste de l'Europe, mais grâce à nos recherches nous avons trouvé des informations assez précises sur le motif de vos protestations. Croyez-nous, nous savons quelle pression, quel danger et quels horaires supplémentaires vous devez subir pendant cet état d'urgence. En protégeant les citoyens devant la menace terroriste, vous risquez votre santé et votre vie. La responsabilité de cette situation pénible incombe à quelqu'un d'autre que vous. Quelqu'un qui a et qui aura malheureusement encore le sang sur ses mains.

Nous pensons à vous, et dans ces protestations nous sommes avec vous et s'il vous plaît – tenez bon!

Mères en colère

République Tchèque

Autor: Eva Hrindová | pondělí 24.10.2016 15:49 | karma článku: 24.11 | přečteno: 413x

Další články blogera

Eva Hrindová

Všude samý Babiš

Jakoby ani nebylo jiného tématu. Ale vypadá to komicky, když zloděj volá „chyťte zloděje“. Protože přesně tak se ten „hon“ na Babiše dá interpretovat.

1.2.2017 v 15:53 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 105 | Diskuse

Eva Hrindová

Čtení knih - nejlepší boj proti fanatismu

Miluju knihy a nikdy nepřestanu. Přečetla jsem tisíce knih. Každý, kdo čte knihy, si trénuje mozek dobrým způsobem - v představivosti, ve fantazii, v pochybování. Je dobré lidi vést ke čtení, protože to je prevence totality.

10.9.2016 v 9:37 | Karma článku: 28.37 | Přečteno: 744 | Diskuse

Eva Hrindová

Fíkové listy v politice

Když chcete něco zakrýt, zakryjete to fíkovým listem. A stávající politické strany toho potřebují zakrýt opravdu hodně. Nejvíce fíkových listů se na nás vyvalí v době voleb. To nám pěkně zpívají, protože nás lapají do klecí.

27.8.2016 v 16:45 | Karma článku: 30.84 | Přečteno: 839 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Kubíček

Páni pitomci

Ne, to neoslovuji naše politiky a poslance. Těmi pány jsme dnes my, pitomci budeme až zítra. Sledujíc srdnatý boj o naše lepší příští, kdy je využívána ta nejzákeřnější munice k převýšení soupeře jeho ponížením místo argumenty.

20.10.2017 v 0:00 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 115 | Diskuse

Miloš Krejník

Záchrana právního státu, aneb jak volit v roce 2017?

"... tak to je takové Palermo, které jsme tu ještě neměli." To jsou slova pana Zaorálka a já s ním v tomto výjimečně souhlasím. S tímto výrokem úzce souvisí skutečnost, že nadcházející volby jsou jiné, než u nás bylo zvykem.

19.10.2017 v 23:59 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 133 | Diskuse

Jan Hajek

PROČ, KOHO A JAK VOLIT

Proč vůbec, koho, jak? Co mě, jako voliče nejvíce zajímá? Nebo lépe, co by mě zajímat mělo? Odpověď není složitá. Čtěte víc...

19.10.2017 v 22:45 | Karma článku: 4.32 | Přečteno: 238 | Diskuse

Pavel Kamas

Vím, jak zítra dopadnou volby

Právě skončila televizní debata na Nově. Babiš a Zaorálek si odmoderovali předvolební diskusi. Měli i časoměřiče Korantenga. A po tomto televizním zážitku už vím, proč vyhraje Andrej Babiš.

19.10.2017 v 21:54 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 867 | Diskuse

Jiří Turner

Já ho chtěl volit, a on je teplej!

To je rána za ranou, všechno se hroutí a na nic už se v naší politice nemohu spolehnout. Jelikož nečtu bulvár, neměl jsem vůbec ani podezření, že je Matěj Stropnický na kluky, a jelikož nesleduji seriály, neznám ani jeho milence.

19.10.2017 v 21:35 | Karma článku: 10.88 | Přečteno: 664 | Diskuse
Počet článků 168 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3583

Nesnáším škatulkování a lidi, co podléhají předsudkům. Za nejcennější věc považuji svobodu ve všech smyslech toho slova. A o tom jsou mé občasné články. Více na www.evahrindova.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.