Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Naštvané matky se zastávají Kláry Samkové - chceme omluvu!

1. 06. 2016 10:46:46
Klára Samková svým projevem na semináři "Máme se bát islámu" rozčeřila stojaté vody informování o islámu. Pojmenovala věci ostře a jasně. Nebylo to asi úplně diplomatické, ale jistě to debatu o islámu posunulo na vyšší level.

Hnutí Naštvané matky vítá jasnější pojmenovávání problematiky islámu a islamizace. Každý den vidíme, jak se západní země mění a ustupují požadavkům svých muslimských obyvatel. Důsledkem je narůstající násilí a také oslabování základních evropských hodnot - jako je svoboda slova a také rovnoprávnost ženy a muže. Klára Samková jako žena a také jako právnička dokázala všechna rizika a nebezpečí jasně popsat. Za to si zasluhuje naši podporu. Rozhodli jsme se na podporu advokátky Kláry Samkové napsat otevřený dopis Advokátní komoře a na podporu ženy Kláry Samkové píšeme tureckému velvyslanci a žádáme jeho omluvu!

Otevřený dopis tureckému velvyslanci:

Dobrý den, Vaše Excelence,

oslovujeme Vás jako politicky aktivní občanky a občané, sdružení ve spolku – politickém hnutí - Naštvané Matky, působícím v České republice.

Momentálně v naší republice zastáváte funkci velvyslance své vlasti Turecké republiky. Dne 18. 5. 2016 jste se zúčastnil semináře „Máme se bát islámu“, který se konal na půdě Poslanecké sněmovny ČR.

Jako jedna z diskutujících vystoupila se svým příspěvkem významná česká advokátka JUDr. Klára Samková a vy jste v průběhu jejího projevu opustil sál. Neuznal jste právo paní advokátky k Vám promluvit, vyslechnout ji a argumentovat proti, pokud s řečeným nesouhlasíte. Respektujeme Vaše právo opustit sál, pokud s řečeným nesouhlasíte, nicméně v naší kultuře toto není zvykem. Nehodnotíme tak Váš akt opuštění sálu, to je skutečně pouze vaše vizitka. Dovolujeme si však hodnotit Vaše další počínání.

Vyslovil jste žádost, aby bylo zahájeno vůči JUDr. Samkové trestní stíhání za urážku islámu. Vezměte prosím v úvahu, že naše orgány činné v trestním řízení fungují i bez podnětů cizích diplomatů. Uznají-li, že se paní doktorka svým výrokem dopustila trestného činu, budou konat i bez Vás. Pokud je nám známo, náš diplomat rozhodně nezasahuje do vnitřních záležitostí Turecké republiky, pokud jde například o trestní stíhání novinářů.

Současně bychom Vás rádi upozornili na usnesení Evropského parlamentu, kde se mimo jiné uvádí: S odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje Parlamentní shromáždění Rady Evropy státy - informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech. Evropa by neměla vycházet vstříc vzrůstající citlivosti určitých náboženských skupin. Demokracie má právo a povinnost bránit se.

Dále: Shromáždění je přesvědčeno, že demokracie mají právo a závazek bránit se, pokud jsou napadeny. Proto shledává, že boj proti terorismu a džihádismu musí být s plnou silou obnoven a respekt k lidským právům, vládu práva a společným hodnotám Rady Evropy musí být zajištěny, uvádí se v rezoluci.

Věříme, že vše za pomoci poradců pečlivě nastudujete, své názory přehodnotíte a paní advokátce se omluvíte. Vaše působení jako velvyslance bude jistě příjemnější a smysluplnější.

Děkujeme za Váš čas

za hnutí Naštvané Matky

Hana Jemelková a Eva Hrindová

Citujeme z dopisu České advokátní komoře:

Paní Klára Samková řekla nahlas to, co si patrně myslí většina občanů našeho státu. A především to, co by měli říkat naši politici, neboť k ochraně našich zájmů byli zvoleni.

Islámu, a to zejména politického islámu, který je jednoznačně ideologií, se nebojí jen ten, kdo o něm nic neví a naivně se domnívá, že se jedná o pouhé náboženství jako každé jiné.

Prohlášení paní Kláry Samkové není podle nás žádný hysterický výkřik, za který by měla být jakkoliv dehonestována či dokonce trestně nebo profesně stíhána. Je to výrok podložený, jak sama říká, lety studia, ale i prostým sledováním aktuálního dění v západní Evropě i v muslimských zemích, řídících se právem šaríja.

My se s výroky Kláry Samkové ztotožňujeme a považujeme za vhodné, vyjádřit se k chování paní Samkové jako advokátky v soukromém životě z pohledu občana.

Advokát je povinen poctivým, čestným a slušným chováním přispívat k důstojnosti a vážnosti advokátního stavu. Funkce advokáta je mimo jiné zásadním prostředkem pro ochranu lidských práv vůči státní moci a jiným zájmům společnosti.

V našem spolku – politickém hnutí – Naštvané Matky, vyvolala advokátka Samková obdiv k její odvaze a ke snaze pojmenovat problém bez pokrytectví politické korektnosti a to na rozdíl od našich „vládnoucích elit“ a „veřejnoprávních médií“, jejichž povinností by takovéto chování především mělo být.

Proto touto cestou vyjadřujeme podporu advokátce Kláře Samkové a věříme, že za svůj odvážný a věcně správný projev nebude nijak trestána. Domníváme se, že její proslov nebyl nijak v rozporu s její advokátní praxí. Naopak – byl důkazem toho, že advokát by se měl vždy stavět na stranu ochrany lidských práv.

za hnutí Naštvané matky

Eva Hrindová

Pokud s omluvou pro paní Klárou Samkovou souhlasíte a žádáte ji stejně jako my - zkopírujte si náš dopis a pošlete ho na adresu tureckého velvyslanectví (Na Ořechovce 733/69, 162 00 Praha 6). Stejným způsobem můžete využít i dopis na Českou advokátní komoru (Národní 118/16, 110 00 Praha-Nové Město).

Autor: Eva Hrindová | středa 1.6.2016 10:46 | karma článku: 37.39 | přečteno: 1914x

Další články blogera

Eva Hrindová

Všude samý Babiš

Jakoby ani nebylo jiného tématu. Ale vypadá to komicky, když zloděj volá „chyťte zloděje“. Protože přesně tak se ten „hon“ na Babiše dá interpretovat.

1.2.2017 v 15:53 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 105 | Diskuse

Eva Hrindová

Naštvané matky píšou francouzským policistům

V naší skupině Naštvané matky si přejeme, aby policie a armáda fungovaly normálně a to ve všech zemích. Dnes to tak bohužel není. Ve Francii se už proti tomu bouří samotní policisté. Není se jim co divit. A naše média mlčí...

24.10.2016 v 15:49 | Karma článku: 24.11 | Přečteno: 413 | Diskuse

Eva Hrindová

Čtení knih - nejlepší boj proti fanatismu

Miluju knihy a nikdy nepřestanu. Přečetla jsem tisíce knih. Každý, kdo čte knihy, si trénuje mozek dobrým způsobem - v představivosti, ve fantazii, v pochybování. Je dobré lidi vést ke čtení, protože to je prevence totality.

10.9.2016 v 9:37 | Karma článku: 28.37 | Přečteno: 744 | Diskuse

Eva Hrindová

Fíkové listy v politice

Když chcete něco zakrýt, zakryjete to fíkovým listem. A stávající politické strany toho potřebují zakrýt opravdu hodně. Nejvíce fíkových listů se na nás vyvalí v době voleb. To nám pěkně zpívají, protože nás lapají do klecí.

27.8.2016 v 16:45 | Karma článku: 30.84 | Přečteno: 839 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Kubíček

Páni pitomci

Ne, to neoslovuji naše politiky a poslance. Těmi pány jsme dnes my, pitomci budeme až zítra. Sledujíc srdnatý boj o naše lepší příští, kdy je využívána ta nejzákeřnější munice k převýšení soupeře jeho ponížením místo argumenty.

20.10.2017 v 0:00 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 115 | Diskuse

Miloš Krejník

Záchrana právního státu, aneb jak volit v roce 2017?

"... tak to je takové Palermo, které jsme tu ještě neměli." To jsou slova pana Zaorálka a já s ním v tomto výjimečně souhlasím. S tímto výrokem úzce souvisí skutečnost, že nadcházející volby jsou jiné, než u nás bylo zvykem.

19.10.2017 v 23:59 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 133 | Diskuse

Jan Hajek

PROČ, KOHO A JAK VOLIT

Proč vůbec, koho, jak? Co mě, jako voliče nejvíce zajímá? Nebo lépe, co by mě zajímat mělo? Odpověď není složitá. Čtěte víc...

19.10.2017 v 22:45 | Karma článku: 4.32 | Přečteno: 238 | Diskuse

Pavel Kamas

Vím, jak zítra dopadnou volby

Právě skončila televizní debata na Nově. Babiš a Zaorálek si odmoderovali předvolební diskusi. Měli i časoměřiče Korantenga. A po tomto televizním zážitku už vím, proč vyhraje Andrej Babiš.

19.10.2017 v 21:54 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 867 | Diskuse

Jiří Turner

Já ho chtěl volit, a on je teplej!

To je rána za ranou, všechno se hroutí a na nic už se v naší politice nemohu spolehnout. Jelikož nečtu bulvár, neměl jsem vůbec ani podezření, že je Matěj Stropnický na kluky, a jelikož nesleduji seriály, neznám ani jeho milence.

19.10.2017 v 21:35 | Karma článku: 10.88 | Přečteno: 664 | Diskuse
Počet článků 168 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3583

Nesnáším škatulkování a lidi, co podléhají předsudkům. Za nejcennější věc považuji svobodu ve všech smyslech toho slova. A o tom jsou mé občasné články. Více na www.evahrindova.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.